Przewiń do głównej treści
  1. Artykuły/

Skuteczne rozwiązania w redukcji przebarwień w salonie kosmetycznym

Urszula Ambrożewska Przebarwienia Skóry
Mgr Urszula Ambrożewska

Wstęp

Do gabinetów kosmetycznych zgłasza się wielu klientów, zmagających się z problemem przebarwień. Dzisiejsza kosmetologia oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają na skuteczną redukcję zmian barwnikowych. Należy jednak zaznaczyć, że postępowanie w przypadku hiperpigmentacji ma charakter niezwykle złożony i wymaga uwzględnienia wielu czynników, związanych między innymi z higieną życia klienta oraz znalezieniem możliwej przyczyny występujących zmian.

W redukcji przebarwień z perspektywy kosmetologa należy skupić się na trzech najważniejszych aspektach: wyłuszczeniu zmienionej barwnikowo okolicy, działaniu rozjaśniającym oraz zahamowaniu aktywności tyrozynazy - enzymu zaangażowanego w produkcję melaniny. Szersze spojrzenie na problem oraz wielokierunkowe postępowanie są kluczem do osiągnięcia satysfakcjonujących dla obu stron efektów.

Jako kosmetolodzy dysponujemy szerokim wachlarzem rozwiązań, wśród których znajdziemy zarówno aktywne preparaty takie jak peelingi chemiczne czy wysokiej klasy urządzenia HI-TECH. W tym artykule prezentujemy rozwiązania, które cieszą się uznaniem naszych klientów i specjalistów.

Laser Alma

Niezwykle skuteczna metoda niwelacji przebarwień o rożnym podłożu. Jest to technologia ktora polega na emitowaniu wąskopasmowego pulsacyjnego źródła światła z zakresu 500-600 nm. Długości fal Dye-VL wykazują wysoką absorpcję w melaninie i oksyhemoglobinie, co pozwala na bardzo efektywne usunięcie zmian zarówno tych bardzo powierzchownych jak i tych położonych w głębszych warstwach skory. Światło to doprowadza do termicznego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik co zazwyczaj powoduje zbrązowienie zmian jeszcze bardziej. Natomiast po paru dniach następuje wyłuszczenie strupków i możemy sie cieszyć piękną skórą. Rekomendowane są 4 zabiegi w odstępach 30 dniowych.

Modeling Bloomea

Innowacyjny modeling Bloomea wykorzystuje 3 technologie - kontrolowanej makroeksfoliacji, wibracji i podczerwieni. Procedura ma charakter dwuetapowy - pierwsza część to usunięcie zrogowaciałego naskórka przy pomocy jednorazowego „tipu”, pokrytego sproszkowanymi liśćmi agawy. Po dokładnym opracowaniu okolicy zabiegowej, usuwamy warstwę ścierającą z „tipu” i za pośrednictwem jego gumowej części wtłaczamy koktajl zawierający kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. W trakcie zabiegu klient nie odczuwa dyskomfortu, natomiast nie należy dać zwieść się pozorom - cała procedura prowadzi do intensywnego złuszczania oraz przebudowy rusztowania skóry. Zabieg, oprócz wysokiej skuteczności w kontekście profilaktyki anti-aging, pozwala również na redukcję zmian barwnikowych. Rekomenduje się wykonanie 6-10 zabiegów w serii, w odstępach co 3 tygodnie.

Retexture Brite Peel Dermaquest

Rozwiązanie dla zwolenników peelingów chemicznych. Propozycja od marki Dermaquest koncentruje w sobie substancje o działaniu hamującym aktywność tyrozynazy oraz ograniczającym kumulację melaniny w skórze. Ta wieloetapowa procedura bazuje na alkoholowym roztworze czystego retinolu oraz heksylorezorcynolu, którego właściwości są w znaczącym stopniu porównywalne do hydrochinonu. Oprócz silnego działania depigmentacyjnego, zabieg będzie świetną propozycją dla skór, na których widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie minimum 3 zabiegów w czterotygodniowych odstępach.

Cosmelan

Zabieg Cosmelan to kuracja stosowana przede wszystkim na przebarwienia o podłożu hormonalnym. Preparat zawiera składniki aktywne, które skutecznie hamują działanie kluczowych enzymów w procesie tworzenia się melaniny takie jak kwas azelainowy, kwas kojowy, kwas fitynowy, kwas askorbinowy i arbutynę. Jest to kuracja, która składa się z dwóch etapów. Zasadnicza cześć zabiegu to aplikacja silnie peelingującej maski w gabinecie przez kosmetologa. Z tak nałożonym preparatem klient udaje się do domu, gdzie po zaleconym indywidualnie czasie (4-11 godzinach) zmywa maskę wodą. Następnie otrzymuje zalecenie polegające na regularnym stosowaniu kremu rozjaśniającego ścisłe według wskazań kosmetologa. Aby terapia była skuteczna powinna trwać minimum 3 miesiące. Sama procedura poprzedzona jest konsultacją kosmetologiczną podczas której ustalany jest fototyp skóry oraz zakres i rodzaj przebarwień, z jakimi będziemy mieć do czynienia. Konsultacja wraz z nałożeniem maski trwa od 15 do 30 minut, a zatem zabieg w gabinecie jest bardzo szybki