Przewiń do głównej treści
  1. Projekty realizowane przez Fundację Holistic Skin/
  2. Wydarzenia/

Bielactwo bez tabu

Seria wydarzeń poświęconych bielactwu z udziałem naszej Ambasadorki Pauliny Kwietoń.

Łącząc nasze siły i doświadczenia, naszą misją jest:

  • edukacja i poszerzanie wiedzy w zakresie bielactwa,
  • rozwijanie świadomości powstrzymującej dyskryminacje, stygmatyzacje, a także autostygmatyzacje,
  • działania profilaktyczne zapobiegające pojawieniu się lub rozwojowi efektów niepożądanych.

Pragniemy stworzyć przestrzeń dla osób chorujących na bielactwo, aby dzięki nam poczuły się zaopiekowane i poprowadzone przez proces chorobowy z uwzględnieniem holistycznego podejścia do choroby. Będziemy organizować dla takich ludzi szkolenia z naciskiem na pogłębianie wiedzy z zakresu bielactwa, sposobów radzenia sobie z chorobą, a także biorąc mocno pod uwagę proces samoakceptacji i poprawy jakości życia w społeczeństwie.

Celujemy również w poszerzanie wiedzy i świadomości wśród profesjonalistów z branży beauty. Wychodząc naprzeciw osobom chorującym na bielactwo, będziemy uświadamiać i edukować kosmetologów, aby mogli tworzyć miejsca dla nich przyjazne. Dlatego w rekomendowanych przez nas gabinetach będzie można skorzystać z zabiegów kosmetologicznych, dostać wsparcie, zrozumienie, a także spotkać się z uznaniem i brakiem dyskryminacji oraz poprawą komfortu życia ludzi chorujących na bielactwo.

Partnerzy

Patronat medialny
Beata Rucka-Kańska
Beata Rucka-Kańska
Fundator Fundacji Holistic Skin. Spiritus Movens Sympozjum SKINLIVE® we Wrocławiu.
Paulina Kwietoń
Mgr pedagog społeczny, socjolog, a także terapeuta do spraw uzależnień. Obecnie studentka studiów licencjackich na kierunku kosmetologia. Pasjonatka synergii piękna zewnętrznego i wewnętrznego, a także zdrowego stylu życia. Interesuję się psychologią, głównie poznawczą i osobowości oraz psychologią rozwoju człowieka. Od niedawna zaciekawiona również psychokosmetologią i psychodermatologią. Stawia mocno na edukacje i rozwój osobisty, dlatego ciągle się szkoli i poszerza swoją wiedzę.
Ze względu na bielactwo nabyte, z którym zmaga się od dziecka, kładzie szczególny nacisk na holistyczne podejście. Pragnie stworzyć miejsce dla osób chorujących na bielactwo w którym będą mogły czuć się kompleksowo zaopiekowane i poprowadzone przez proces chorobowy. Wiedza i doświadczenie z chorobą, które zdobywała przez lata, zainspirowały ją do stworzenia konta na Instagramie, na którym dzieli się swoim codziennym życiem z bielactwem oraz wiedzą w tym zakresie. Uważa, że najcięższa praca w życiu to praca nad samym sobą, a od małych kroków zaczynają się wielkie zmiany.